Femme fatale TANGO - víkendový taneční kurz pro ženy 23-24.4.

23.03.2022

Milá ženo, miluješ tanec a líbí se ti argentinské tango? Připravila jsem pro tebe intenzivní taneční odpoledne zaměřené na TANGO taneční techniku pro ženy.

V březnu jste se všechny do kurzu nevešly, proto dubnový workshop je rozdělen na dvě skupiny podle úrovně.
- Sobota 23.4. - 16:00 - 19:00 je určena pro začínající tanečnice
- Neděle 24.4. - 10:00 - 13:00 je určena pokročilé tanečnice

Co nebo kdo je Femme fatale BRNO? Je taneční skupina v Brně, kterou jsem vytvořila pro ženy, které na sobě chtějí pracovat. nemusí zrovna tančit argentinské tango, ale hodně pracujeme na technikách, které se v argentinském tangu používají a prolínají i do jiných tanců. Vzájemně se podporujeme a pomáháme. Pokud se chcete bavit, cítit elegantně, zlepšit svou kondic a taneční dovednosti, rády vás uvidíme.


Registrace:

Program a cena: 

23.4. se potkáme se začínajícími tanečnicemi  (16:00 - cca 19:00 - přijď dřív)

Na začátku se protáhneme na jogamatkách, řekneme si které svaly používat a jak se o ně starat. Postupně začneme pracovat na stabilitě a flexibilitě, přejdeme do jednoduchých tanečních prvků a rotací.

Ve druhé části se zaměříme na plynulost pohybu a získat sebedůvěru na parketě. Na závěr si vyzkoušíme základní prvky v malé sestavičce. 

 24.4. budeme pokračovat s pokročilými tanečnicemi (10:00 - cca 13:00) 

Zopakujeme, které svaly je třeba posílit, které protáhnout a začneme na jogamatkách. Budeme se věnovat pokročilé technice a nevynecháme ani voleo a gancho. Pokud budete šikovné, zapojíme do gira ozdobné prvky a řekneme si, jak udržet stabilitu. 

V teorii klasicky zabrousíme trochu do anatomie svalů a vývoje dámské taneční techniky v argentinském tangu. Na závěr procvičíme vše v malé sestavičce, kterou navážeme na to, co už znáte. 

Cena: 450,- (oba dny 700,-)                 Pro pravidelné kurzistky sleva 100,-


Kde nás najdete?
TangoLab STUDIO - Josefská 1 - vstup přes OC Klášter, kolem butiku do 2.patra

Kdo je lektorka Štěky?

Kurzem provází lektorka Štěky, která tančí od 4let, argentinské tango začala tančit v roce 2008 a přirostlo ji k srdci. Štěky o sobě říká, že sny je třeba realizovat a dělat to, co milujete. Pohyb, umění a tanec miluje, ráda poznává nové kultury, inspirace a vlivy nejen do pohybu a celkového tanečního projevu. Tango považuje za tanec, který dává velký prostor ženám, otevřít svou přirozenou stránku Femme fatale, kdy jsou nejen krásné a elegantní, ale zároveň mohou vytvořit hluboké napojení s partnerem ve společné komunikaci na parketě v objetí a bezeslov.

"Principem pohybu je nejen vnější, ale i vnitřní rovnováha, ze které může vyjít sebejistý elegantní pohyb. Abychom mohly tančit v harmonii s partnerem, je třeba porozumět i sama sobě, svému tělu a jeho možnostem."

Kdy a kde se sejdeme a co s sebou?

---------------------------------

Kdy se sejdeme:

Prosím přijď o cca 5-10min dřív (ať se stihneme pozdravit, převléct, napít....)

Co s sebou:

Pohodlné oblečení - ve kterém se cítíš dobře a žensky, budeme tančit, ale i se protahovat (pokud chceš sukýnku, vezmi si s sebou pod ni elasťáky, ať se cítíš pohodlně).

Tréninkové boty nebo čisté ponožky! Část budeme tančit bez bot na podpatku pro procítění napojení na gravitaci, zem a prohloubení techniky správných nášlapů a celkové stability. Druhá část bude s tanečními botami na podpatku (není vhodná gumová či barvící podrážka, ideální je kůže, látka, nebo botky podlepit kobercovou páskou) - můžeš zůstat v ponožkách po celou dobu.

V závěrečné části uděláme malou sestavičku a natočíme si ji.

Co dál?

Pokud se ti skupina zalíbí a bude místo, můžeš se přidat na pravidelné tréningy. Vždy platí, že kdo se dříve rezervuje, ten má své místo a přednost mají pravidelné účastnice za předchozích let a účastnice platící půlroční školné.

Pokud budeš hodně šikovná a bude místo, můžeš pokračovat po několika lekcích v pokročilejších tanečních kurzech Femme fatale TANGO. Pro nejpokročilejší, bude otevřena skupina s tréniky zdarma na možná vystoupení - show (výběr na lektorce - skupina 3-4žen). 

----------------

Tančit také můžete na pravidelných párových kurzech, trénovat pak na praktikách (partnera nepotřebujete, prostě se na místě domluvíte a prostřídáte).2016 TangoLab Štěky / Tvorbu těchto stránek provázelo zničení několika podpatků tanečních bot.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky