Femme fatale TANGO - víkendový taneční kurz pro ženy 23-24.4.

23.03.2022

Milá ženo, miluješ tanec a líbí se ti argentinské tango? Připravila jsem pro tebe intenzivní taneční odpoledne zaměřené na TANGO taneční techniku pro ženy.

V březnu jste se všechny do kurzu nevešly, proto dubnový workshop je rozdělen na dvě skupiny podle úrovně.
- Sobota 23.4. - 16:00 - 19:00 je určena pro začínající tanečnice
- Neděle 24.4. - 10:00 - 13:00 je určena pokročilé tanečnice

Co nebo kdo je Femme fatale BRNO? Je taneční skupina v Brně, kterou jsem vytvořila pro ženy, které na sobě chtějí pracovat. nemusí zrovna tančit argentinské tango, ale hodně pracujeme na technikách, které se v argentinském tangu používají a prolínají i do jiných tanců. Vzájemně se podporujeme a pomáháme. Pokud se chcete bavit, cítit elegantně, zlepšit svou kondic a taneční dovednosti, rády vás uvidíme.


Registrace:

Program a cena: 

23.4. se potkáme se začínajícími tanečnicemi  (16:00 - cca 19:00 - přijď dřív)

Na začátku se protáhneme na jogamatkách, řekneme si které svaly používat a jak se o ně starat. Postupně začneme pracovat na stabilitě a flexibilitě, přejdeme do jednoduchých tanečních prvků a rotací.

Ve druhé části se zaměříme na plynulost pohybu a získat sebedůvěru na parketě. Na závěr si vyzkoušíme základní prvky v malé sestavičce. 

 24.4. budeme pokračovat s pokročilými tanečnicemi (10:00 - cca 13:00) 

Zopakujeme, které svaly je třeba posílit, které protáhnout a začneme na jogamatkách. Budeme se věnovat pokročilé technice a nevynecháme ani voleo a gancho. Pokud budete šikovné, zapojíme do gira ozdobné prvky a řekneme si, jak udržet stabilitu. 

V teorii klasicky zabrousíme trochu do anatomie svalů a vývoje dámské taneční techniky v argentinském tangu. Na závěr procvičíme vše v malé sestavičce, kterou navážeme na to, co už znáte. 

Cena: 450,- (oba dny 700,-)                 Pro pravidelné kurzistky sleva 100,-


Kde nás najdete?
TangoLab STUDIO - Josefská 1 - vstup přes OC Klášter, kolem butiku do 2.patra

Kdo je lektorka Štěky?

Kurzem provází lektorka Štěky, která tančí od 4let, argentinské tango začala tančit v roce 2008 a přirostlo ji k srdci. Štěky o sobě říká, že sny je třeba realizovat a dělat to, co milujete. Pohyb, umění a tanec miluje, ráda poznává nové kultury, inspirace a vlivy nejen do pohybu a celkového tanečního projevu. Tango považuje za tanec, který dává velký prostor ženám, otevřít svou přirozenou stránku Femme fatale, kdy jsou nejen krásné a elegantní, ale zároveň mohou vytvořit hluboké napojení s partnerem ve společné komunikaci na parketě v objetí a bezeslov.

"Principem pohybu je nejen vnější, ale i vnitřní rovnováha, ze které může vyjít sebejistý elegantní pohyb. Abychom mohly tančit v harmonii s partnerem, je třeba porozumět i sama sobě, svému tělu a jeho možnostem."

Kdy a kde se sejdeme a co s sebou?

---------------------------------

Kdy se sejdeme:

Prosím přijď o cca 5-10min dřív (ať se stihneme pozdravit, převléct, napít....)

Co s sebou:

Pohodlné oblečení - ve kterém se cítíš dobře a žensky, budeme tančit, ale i se protahovat (pokud chceš sukýnku, vezmi si s sebou pod ni elasťáky, ať se cítíš pohodlně).

Tréninkové boty nebo čisté ponožky! Část budeme tančit bez bot na podpatku pro procítění napojení na gravitaci, zem a prohloubení techniky správných nášlapů a celkové stability. Druhá část bude s tanečními botami na podpatku (není vhodná gumová či barvící podrážka, ideální je kůže, látka, nebo botky podlepit kobercovou páskou) - můžeš zůstat v ponožkách po celou dobu.

V závěrečné části uděláme malou sestavičku a natočíme si ji.

Co dál?

Pokud se ti skupina zalíbí a bude místo, můžeš se přidat na pravidelné tréningy. Vždy platí, že kdo se dříve rezervuje, ten má své místo a přednost mají pravidelné účastnice za předchozích let a účastnice platící půlroční školné.

Pokud budeš hodně šikovná a bude místo, můžeš pokračovat po několika lekcích v pokročilejších tanečních kurzech Femme fatale TANGO. Pro nejpokročilejší, bude otevřena skupina s tréniky zdarma na možná vystoupení - show (výběr na lektorce - skupina 3-4žen). 

----------------

Tančit také můžete na pravidelných párových kurzech, trénovat pak na praktikách (partnera nepotřebujete, prostě se na místě domluvíte a prostřídáte).2016 TangoLab Štěky / Tvorbu těchto stránek provázelo zničení několika podpatků tanečních bot.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!