Kde v Brně tančit argentinské tango?

Milonga nebo praktika a jaký je v tom rozdíl?

Milongy a Praktika v Brně

Jaký je rozdíl mezi Praktika (trénink) a Milonga (tančírna)? Přečtěte si více níže...

Praktika (trénink) v TangoLabu

Chodit na lekce nestačí a milonga není to pravé místo pro váš trénink? Proto můžete přijít trénovat do bezpečného prostředí našeho studia. Přesný rozpis a termíny najdete v našem kalendáři:  ZDE 

jednou za 14 dní v úterky 21:00 - 22:00

Milonga pro nesmělé v TangoLabu

Je pro tebe obtížné přijít na klasickou milongu?
Právě pro tebe je tato taneční akce v našem bezpečném studiu.  Přesný rozpis a termíny najdete v našem kalendáři: ZDE

jednou za 14 dní v úterky
21:00 - 22:30 

LETNÍ Open Air Praktika - ANTHROPOS 2022

Protože v létě se lépe tančí  a trénuje venku, každý rok pro rezervujeme taneční altán v parku Anthropos, kde je  blízkosti restaurace s osvěžením a přístupnými záchody. Přijďte kdykoliv setkat s přáteli a trénovat a tančit argentinské tango. Pro začátečníky je možná ZDARMA pravidelná letní lekce od 18:30

středy  

15.6. - 31.8.

19:30 - 22:00?

Pravidelná milonga - El Barrio  

Adrinela Cafe

Životského 195/14, 618 00 Brno (20:00-0:00)

V průběhu školního roku

čtvrtky

Milonga je místo, čas a prostor, kam si lidé přijdou společně zatančit Argentinské tango. Pár tančí vždy po dobu tzv. jedné tandy (třech až pěti písní oddělených úryvkem z jiného žánru). Poté se mohou partneři vystřídat vyzváním k tanci pomocí cabaceo (pohledu a souhlasného přikývnutí). Dodržujeme rondu (taneční pohyb párů po směru hodinových ručiček bez "předjíždění").

Praktika je bezpečný prostor, kdy můžete bez obav a větších pravidel trénovat, můžeme/nemusíme dle libosti střídat, radit se, kozultovat... Hudba hraje většinou v kuse bez přísného dělení na dané úseky (jak se děje na milongách - tančírnách), můžeme si v páru vyříkat co nám jde a co ne a proč... (což na Milonze neděláme).
U vedených praktik jsou přítomni jsou lektoři a asistenti, se kterými můžete konzultovat vaše dotazy a nejasnosti k již probrané látce (nejedná se však o lekci či soukromou výuku).
I zde dodržujeme rondu (pohyb po směru hodinových ručiček).